CRGH2512F8K06
Manufacturer
VIGOR # :
420470
Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 2W 2512
DataSheet
CRGH2512F8K06 PDF
Type Description
Series:CRGH, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:8.06 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)