CHP2010K3302GBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
420505
Description
CHP 2010 100PPM 33K 2% B TR
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CHP2010K3302GBT PDF
Type Description
Series:CHP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:33 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.63mm)