RN73R1ETTP1293B50
VIGOR # :
420710
Description
RES 129K OHM 0.1% 1/16W 0402
DataSheet
RN73R1ETTP1293B50 PDF
Part Status:Active
Resistance:129 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)