WK73R1JTTD2431F
VIGOR # :
420717
Description
RES 2.43K OHM 1% 1/2W 0603
DataSheet
WK73R1JTTD2431F PDF
Part Status:Active
Resistance:2.43 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)