
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PRL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 16 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | 0/ +200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 | ||
| 50000 |
Current price of PRL1632-R016-F-T1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES SMD 35.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
RES 26.4 OHM 1% 1/10W 0603
RES 3560 560R 1%
RES 0.016 OHM 1W 1206 WIDE
CAP CER 680PF 200V X7R 0805
IC REG CTRLR BUCK 24TSSOP
IC CLK BUFFER 1:10 133MHZ 20SOIC