HV732HTTE1244F
VIGOR # :
425723
Description
RES 1.24M OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
HV732HTTE1244F PDF
Part Status:Active
Resistance:1.24 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)