SG73S2ETTD2321F
VIGOR # :
429720
Description
RES 2.32K OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
SG73S2ETTD2321F PDF
Part Status:Active
Resistance:2.32 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)