RT0603DRD07287KL
VIGOR # :
432830
Description
RES SMD 287K OHM 0.5% 1/10W 0603
DataSheet
RT0603DRD07287KL PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:287 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)