RC0201DR-0784R5L
VIGOR # :
435582
Description
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/20W 0201
DataSheet
RC0201DR-0784R5L PDF
Part Status:Active
Resistance:84.5 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)