CH0402-50RJFTE
VIGOR # :
435594
Description
CH 0402 50U 5% F TR2500
DataSheet
CH0402-50RJFTE PDF
Part Status:Active
Resistance:50 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thin Film
Features:RF, High Frequency
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.63mm)