CRCW1206825RFKTA
VIGOR # :
435599
Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
CRCW1206825RFKTA PDF
Type Description
Series:CRCW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:825 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)