RN73H2BTTD8061D50
VIGOR # :
438322
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/4W 1206
DataSheet
RN73H2BTTD8061D50 PDF
Part Status:Active
Resistance:8.06 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)