CRGH2512F196K
Manufacturer
VIGOR # :
438351
Description
RES SMD 196K OHM 1% 2W 2512
DataSheet
CRGH2512F196K PDF
Part Status:Active
Resistance:196 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)