CRGV1206F750K
Manufacturer
VIGOR # :
438358
Description
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
CRGV1206F750K PDF
Part Status:Active
Resistance:750 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)