SMM02040D2840BB100
VIGOR # :
439455
Description
RES 284 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
DataSheet
SMM02040D2840BB100 PDF
Part Status:Active
Resistance:284 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)