RT2010DKE0746R4L
VIGOR # :
439688
Description
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/2W 2010
DataSheet
RT2010DKE0746R4L PDF
Part Status:Active
Resistance:46.4 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)