RK73H3ATTE2430F
VIGOR # :
439809
Description
RES 243 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
RK73H3ATTE2430F PDF
Part Status:Active
Resistance:243 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)