RCL061297R6FKEA
VIGOR # :
440255
Description
RES SMD 97.6 OHM 3/4W 1206 WIDE
DataSheet
RCL061297R6FKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:97.6 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)