RNCF0805BKE1M62
VIGOR # :
440260
Description
RES 1.62M OHM 0.1% 1/10W 0805
DataSheet
RNCF0805BKE1M62 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.62 MOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)