CRCW1218200RFKEKHP
VIGOR # :
443463
Description
RES SMD 200 OHM 1% 1.5W 1218
DataSheet
CRCW1218200RFKEKHP PDF
Type Description
Series:CRCW-HP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:200 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package:1218
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)