Y14740R03000E9W
VIGOR # :
443649
Description
RES 0.03 OHM 0.2% 4W 3637
DataSheet
Y14740R03000E9W PDF
Type Description
Series:CSM3637P
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:30 mOhms
Tolerance:±0.2%
Power (Watts):4W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:3637
Ratings:-
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.060" (1.52mm)