TNPW060340R2FHEA
VIGOR # :
444585
Description
RES 40.2 OHM 1% 1/8W 0603
DataSheet
TNPW060340R2FHEA PDF
Part Status:Active
Resistance:40.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)