ERJ-6BSFR12V
VIGOR # :
444605
Description
RES 0.12 OHM 1% 1/3W 0805
DataSheet
ERJ-6BSFR12V PDF
Type Description
Series:ERJ-6B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:120 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)