Y44870R05000B9W
VIGOR # :
447843
Description
RES 0.05 OHM 0.1% 1W 2512
DataSheet
Y44870R05000B9W PDF
Type Description
Series:CSM2512S
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:50 mOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)