ERJ-3BWJR043V
VIGOR # :
450059
Description
RES 0.043 OHM 5% 1/3W 0603
DataSheet
ERJ-3BWJR043V PDF
Type Description
Series:ERJ-3BW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:43 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)