RNCF0805DTE6R65
VIGOR # :
450063
Description
RES 6.65 OHM 0.5% 1/8W 0805
DataSheet
RNCF0805DTE6R65 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.65 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)