RNCF1206BKT50R0
VIGOR # :
450539
Description
RES 50 OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
RNCF1206BKT50R0 PDF
Part Status:Active
Resistance:50 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)