CPF0805B14R3E
Manufacturer
VIGOR # :
450973
Description
RES 14.3 OHM 0.1% 1/10W 0805
DataSheet
CPF0805B14R3E PDF
Part Status:Active
Resistance:14.3 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)