RGT2012P-824-B-T5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
450984
Description
RES 820 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RGT2012P-824-B-T5 PDF
Type Description
Series:RGT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:820 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)