73WL7R160J
VIGOR # :
450991
Description
RES 0.16 OHM 5% 2W 2512 WIDE
DataSheet
73WL7R160J PDF
Part Status:Active
Resistance:160 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.71mm)