CPF1206B51R1E1
Manufacturer
VIGOR # :
451590
Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 1206
DataSheet
CPF1206B51R1E1 PDF
Part Status:Active
Resistance:51.1 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)