RN73C1J71R5BTDF
Manufacturer
VIGOR # :
453674
Description
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
DataSheet
RN73C1J71R5BTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:71.5 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)