CRCW251218R0JNEGHP
VIGOR # :
455486
Description
RES SMD 18 OHM 5% 1.5W 2512
DataSheet
CRCW251218R0JNEGHP PDF
Type Description
Series:CRCW-HP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:18 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)