ERJ-B2BJ1R3V
VIGOR # :
456459
Description
RES SMD 1.3 OHM 1W 1206 WIDE
DataSheet
ERJ-B2BJ1R3V PDF
Part Status:Active
Resistance:1.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)