HVCB2512DTC4M02
VIGOR # :
456975
Description
RES 4.02M OHM 0.5% 2W 2512
DataSheet
HVCB2512DTC4M02 PDF
Part Status:Active
Resistance:4.02 MOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)