Y14730R03500B0R
VIGOR # :
457909
Description
RES 0.035 OHM 0.1% 2W 3637
DataSheet
Y14730R03500B0R PDF
Type Description
Series:CSM3637Z
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:35 mOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:3637
Ratings:-
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)