RN73H2ETTD1211F100
VIGOR # :
460634
Description
RES 1.21K OHM 1% 1/4W 1210
DataSheet
RN73H2ETTD1211F100 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.21 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)