HRG3216P-1000-B-T1
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
461493
Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
HRG3216P-1000-B-T1 PDF
Type Description
Series:HRG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)