Y14870R10000F9R
VIGOR # :
463406
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
Y14870R10000F9R PDF
Type Description
Series:CSM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)