3550220RFT
Manufacturer
VIGOR # :
464024
Description
RES 3550 220R 1%
DataSheet
3550220RFT PDF
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)