MMP100FRE28K
VIGOR # :
464880
Description
RES SMD 1% 1W MELF
DataSheet
MMP100FRE28K PDF
Part Status:Active
Resistance:28 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)