RN731JTTD4591A05
VIGOR # :
465018
Description
RES 4.59K OHM 0.05% 1/16W 0603
DataSheet
RN731JTTD4591A05 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:4.59 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)