CH02016-115RGFT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
467181
Description
CH 02016 115U 2% F TR
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CH02016-115RGFT PDF
Type Description
Series:CH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:115 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thin Film
Features:RF, High Frequency
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0202 (0505 Metric)
Supplier Device Package:02016
Ratings:-
Size / Dimension:0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)