RQ73C1E13K7BTD
Manufacturer
VIGOR # :
468061
Description
RES 13.7 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RQ73C1E13K7BTD PDF
Type Description
Series:RQ73
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:13.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)