RN73R2ATTD23R4C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
468067
Description
RES 23.4 OHM 0.25% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN73R2ATTD23R4C50 PDF
Type Description
Series:RN73R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:23.4 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)