AT1206BRD074K22L
VIGOR # :
469189
Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
AT1206BRD074K22L PDF
Part Status:Active
Resistance:4.22 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)