KTR25JZPF4R30
VIGOR # :
469393
Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/3W 1210
DataSheet
KTR25JZPF4R30 PDF
Type Description
Series:KTR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:4.3 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)