CRCW121821R5FKEK
VIGOR # :
469855
Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1W 1218
DataSheet
CRCW121821R5FKEK PDF
Part Status:Active
Resistance:21.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)