SG73S2BTTD131J
VIGOR # :
471607
Description
RES 130 OHM 5% 1/3W 1206
DataSheet
SG73S2BTTD131J PDF
Part Status:Active
Resistance:130 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)