ERJ-P6WF4643V
VIGOR # :
471715
Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/2W 0805
DataSheet
ERJ-P6WF4643V PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:464 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)